O nas

ikona

Serdecznie witamy w księgarni dziecięcej Badet

Historia Badeta

Księgarnia Badet działa od początków 2005 r.. To razem 17,5 lat! Zamykamy na stałe działalność z końcem czerwca 2022 r.
Wilanowska księgarnia jest  największą w stolicy placówką specjalnie dla dzieci. Na 180 m kw. mieszczą się: znakomicie zaopatrzona księgarnia dziecięca, dwie przestronne sale zajęciowo-urodzinowe, wydzielona kawiarnia dla rodziców. W ofercie mamy około 6 tys. tytułów, czyli 1o tysięcy książek zwykle czeka na półkach.
Naszą pasją jest wyszukiwanie książek na zadany temat – można podać nam wiek i zainteresowania dziecka, a my dobierzemy najciekawsze lektury. Nasi bywalcy mogą liczyć na atrakcyjne rabaty w ramach wirtualnej karty stałego klienta.
Prowadzimy zajęcia literackie, warsztaty plastyczne, muzyczne, językowe, komputerowe, ogólnorozwojowe, artystyczne, całodzienne zajęcia Lata i Zimy z Badetem, cykle zajęć w dni powszednie i jednorazowe zajęcia weekendowe.

Od września 2013 r. do 30.11.2017 r. działały w Warszawie dwie kluboksięgarnie: Badet Wilanów, ul. Lentza 35a oraz Badet Ursynów, al. KEN 83. 1 grudnia 2017 r. Badet Ursynów zmienił markę, w 2018 r. – przestał istnieć. Przez jakiś czas działał też trzeci Badet – w Szczecinie.

« 3 z 4 »

Badet jako księgarnia wysyłkowa rozpoczął działalność z początkiem 2005 r. Nasza pierwsza księgarnia stacjonarna (jeszcze przy ul. Kolejowej) otworzyła się w grudniu 2006 r. Rok później, w grudniu 2007 r. wprowadziliśmy się do małego domku przy ul. Wandy Rutkiewicz – wciąż ciepło go wspominamy!

W dużym lokalu przy ul. Lentza 35a pracujemy od jesieni 2009 r. Codziennie w naszej księgarni i salach zajęciowych spotykamy się z dziećmi, które kochają czytać książki.

Zorganizowaliśmy dotychczas setki, a może już tysiące spotkań literackich dla dzieci. Łącznie wzięło w nich udział wiele tysięcy uczestników. W cyklu „Podróże literackie” odwiedziliśmy Afrykę, Daleki Wschód, Skandynawię Wikingów, Nibylandię elfów, dno oceanu, starożytny Egipt, a ostatnio – Olimp. W ramach zajęć „Plastyka dla smyka” razem z 2-latkami spotkaliśmy się z bohaterami ich ulubionych książek, m.in.: Panem Kuleczką, Krecikiem, Niutusiem, Findusem, Kubusiem Puchatkiem.

Wśród pisarzy i grafików, którzy spotkali się u nas z małymi czytelnikami byli artyści znani oraz debiutanci. Odwiedzili nas m.in.:Martin Widmark, Asa Lind, Jørn Lier Horst, Rose Lagercrantz, Jujja Wieslander, Elżbieta Wasiuczyńska, Paweł Pawlak i Ewa Kozyra-Pawlak, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Wojciech Widłak, Daniel de Latour, Emilia Dziubak, Beata Ostrowicka, Renata Piątkowska, Agnieszka Frączek, Iwona Cała,  Józef Wilkoń,Tomasz Szamojlik, Adam Wajrak, Wanda Chotomska, Edward Lutczyn. Bohdan Butenko prowadził u nas warsztaty rysunkowe, a Sven Nordqvist opowiadał m.in. o tym, że pierwowzorem postaci kota Findusa był jego urwisowaty syn.

Poza autorskimi zajęciami, prowadzonymi przez pracowników księgarni odbywają się u nas zajęcia edukacyjne. Były warsztaty dla niemowląt i ich mam, są spotkania muzyczne dla 2-, 3-latków. Organizujemy także szalone, literackie zabawy urodzinowe. Rodzice cenią sobie u nas to, że podczas gdy dzieci bawią się w jednej z dwóch sal zabaw, sami mogą spokojnie napić się dobrej kawy na parterze i przejrzeć nowości książkowe. Jeśli interesującego ich tytułu nie ma akurat na półce, mogą go zamówić i odebrać za kilka dni lub otrzymać przesyłkę z nim do domu. Udało nam się stworzyć przyjazne dzieciom i książkom miejsce, do którego ponoć chętnie się wraca. Planów na przyszłe zajęcia mamy tak wiele, że brakuje dat w kalendarzu.

W naszej kluboksięgarni proponujemy Państwu także pyszną kawę, herbatę i gorącą czekoladę, a dla maluchów soki i słodycze – można więc zasiąść z nimi przy naszych stolikach i zatonąć w lekturze.

Na zamówienie jesteśmy w stanie sprowadzić każdą książkę, dostępną obecnie na rynku. Naszą pasją jest wyszukiwanie książek na zadany temat – proszę nam podać wiek i zainteresowania dziecka, a my dobierzemy mu najciekawsze lektury w określonym przez Państwa przedziale cenowym.

Stworzyliśmy Badeta myśląc o przyjaznym rodzinom miejscu, w którym można wybierać spośród najciekawszych książek dla najmłodszych. Marzyła nam się ciepła księgarenka z kącikiem do głośnego czytania i wiernymi klientami, taka jak ta prowadzona przez Kathleen Kelly (graną przez Meg Ryan) w filmie „Masz wiadomość”. Takiego miejsca wielokrotnie sami poszukiwaliśmy dla naszych dzieci i wiemy dobrze, jak trudno je znaleźć. Zbudowaliśmy więc księgarnię dla wszystkich tych, którzy uwielbiają czytać dzieciom, lub których pociechy same już kochają czytać.

Kluboksięgarnia Badet organizuje premiery literackie, spotkania autorskie i warsztaty poświęcone najciekawszym książkom dziecięcym. Możemy także przygotować zajęcia tematyczne na zamówienie. Zapraszamy grupy maksymalnie do 25 dzieci na zajęcia o dowolnie wybranej, uzgodnionej z nami tematyce (z wyprzedzeniem ok. 2 tygodni przygotujemy zajęcia specjalnie dla Państwa) lub do wyboru z puli przykładowych tematów. Najchętniej przygotowujemy zajęcia dla dzieci w podobnej grupie wiekowej, a przy najmniej z jednego przedziału, tj. 4-6 lub 7-12 lat.

Jeżeli są Państwo zainteresowani konkretnym tematem lub terminem, prosimy o taką informację, a przygotujemy scenariusz i wycenę. Poza ofertą zajęciową możemy zorganizować dla tej samej grupy catering w postaci słodkiego poczęstunku, napojów, a nawet ciepłych dań typu pizza (cena do dodatkowego uzgodnienia, w zależności od szczegółowego menu czy liczby dzieci). Ceny: ok. 2-godzinne zajęcia dla grupy do 15 dzieci kosztują ok. 400-500 zł netto, w zależności od gościa, tematu, terminu i scenariusza zajęć. Przy grupie dzieci ok. 20-osobowej cena oscyluje zwykle wokół 30 zł za dziecko. Terminy – do uzgodnienia, zwykle w dni powszednie. Więcej informacji i rezerwacje: tel. 22-499-37-17 lub Badet@badet.pl. Lista tematów zrealizowanych już przez nas w ciągu ostatnich kilka lat zajęć, w kilku najbardziej popularnych cyklach.

Poznajemy odległe cywilizacje:

 • Indonezja
 • Aborygeni
 • Tam, gdzie żyją Eskimosi
 • Wyprawa do Indii
 • Złociste mozaiki Mezopotamii

Podróże literackie:

 • Na dno oceanu
 • Na Dalekim Wschodzie
 • Badacze przyrody i nieba
 • Niezwykłe zjawiska pogody
 • O ptakach, czyli czekamy na wiosnę
 • W dżungli i na sawannie
 • Jak czterej pancerni
 • Skrzaty, krasnale i potwory z bajek
 • Findus, Filemon i inni, czyli bajki o kotach
 • Orki, gobliny i trolle

Bohaterowie naszej wyobraźni:

 • Rycerze Jedi
 • Jack Sparrow i piraci
 • Indiana Jones i jego przygody
 • Edison i wynalazki

Wielcy władcy, wielkie imperia:

 • Faraonowie i Egipt
 • Za stołem króla Artura
 • Achilles i mity greckie
 • Quin Shi i chinscy cesarze
 • Francja Napoleona
 • Monarchia Karola Wielkiego
 • Persja i szachinszach
 • Państwo Huna Atylli
 • Hannibal i podboje Kartaginy
 • Potęga Aleksandra Wielkiego
 • Sulejman Wspaniały i Imperium Osmańskie

Historia sztuki w pigułce:

 • prehistoryczne jaskinie
 • starożytne cywilizacje
 • średniowieczna katedra
 • zamki nad Loarą
 • pracownia Leonarda
 • barokowe szaleństwa
 • impresjoniści i ich następcy
 • surrealistyczny sen
 • oblicza abstrakcji

Oferta dla wydawnictw

Księgarnia Badet jest od dawna znana z organizacji świetnie przygotowanych, cieszących się wielką popularnością wśród dzieci i rodziców zajęć literackich oraz spotkań poświęconych nowościom książkowym, pełnych atrakcji i mądrych, edukacyjnych zabaw. Proponujemy wydawcom przygotowanie promocji lub premiery książki dziecięcej w formie urozmaiconego spotkania z małymi czytelnikami. Opracujemy specjalnie dla Państwa scenariusz umożliwiający atrakcyjne zaprezentowanie książki dzieciom. Przygotujemy pokaz slajdów z ilustracjami z ksiażki oraz pasjonujące zajęcia literackie, z elementami zabaw dramowych, ruchowych, muzycznych i plastycznych. Ok. 1.5-godzinne spotkanie poprowadzi dwóch doświadczonych animatorów. Za dodatkową opłatą możemy zaproponować wynajęcie aktora, który profesjonalnie przeczyta fragmenty tekstu, ew. dodatkowe nagłośnienie sali (mikrofon, głośniki). Można również zamówić u nas catering dla dorosłych i dziecięcych uczestników wydarzenia, sprowadzany ze współpracujących z nami restauracji lub cukierni. Imprezy tego typu prowadzimy u nas z sukcesem od wielu lat. Przygotowywaliśmy premiery literackie dla wydawnictw Auditus (książka „Aksamitny królik”) czy Media Rodzina („Baśnie braci Grimm”), a także Dlaczemu (seria o Zmorku).
W sprawie rezerwacji terminów oraz cen prosimy o kontakt.

O księgarni wysyłkowej

Na naszej stronie i na półkach księgarniowych oferujemy książki, muzykę i gry dla maluchów, przedszkolaków, dzieci starszych, młodzieży oraz ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Pod jednym adresem zgromadziliśmy przeszło 6 tysięcy tytułów z najciekawszych wydawnictw dla najmłodszych i stale ją rozbudowujemy; niemal codziennie wprowadzamy kolejne nowości.

Naszym atutem są rozbudowane, zindywidualizowane opisy książek (własne recenzje, opinie młodych czytelników), wiele zdjęć ze środka, a nawet filmów, prezentujących najciekawsze plastycznie pozycje.

Polecamy także skorzystanie z naszego szczegółowego katalogu tematycznego, ułatwiającego wybór lektury. Zaletą naszej księgarni jest szczegółowy katalog tematyczny. Inspiracją przy jego tworzeniu, a także przy wyborze wielu pozycji oferowanych u nas, były niektóre wątki z dawnego forum „Książki dla dzieci”, teraz znane jako „Książki dziecięce i młodzieżowe” http://forum.gazeta.pl , któremu niniejszym bardzo dziękujemy! W wielu wypadkach polegaliśmy także na opiniach zaprzyjaźnionych lub własnych maluchów (zaznaczamy to wówczas w opisach).

Rodzicom niemowląt, które dopiero zaczynają poznawać książki, polecamy zajrzenie do kategorii „Książeczki-zabawki” (tu znajdą Państwo tak popularne pozycje interaktywne – z okienkami, klapkami, z tkaniny, z dołączonymi maskotkami, wydające dźwięki itp.), „Poznaję świat” (edukacyjne) czy „O zwierzętach” (te ostatnie zazwyczaj zaczynają fascynować maluchy już kilku- czy kilkunastomiesięczne).

W imieniu przedszkolaków, które odkrywają pierwsze w życiu pasje, proponujemy kliknięcie m.in. w kategorie: „Między nami dziewczynkami”, „O rycerzach, zamkach, smokach i piratach”, „Magia i czarodzieje”. Tych z Państwa, którzy planują powiększenie rodziny, zainteresują zapewne pozycje w kategorii „O pojawieniu się rodzeństwa”. Mama czy tata debiutującego przedszkolaka może zajrzą do kategorii „Oswajanie z przedszkolem”. W rozwiązywaniu różnych problemów maluchów (takich jak walka z wieczornymi lękami, nauka nocnikowania itp.) może pomóc głośne czytanie dzieciom książek z kategorii „Bajki terapeutyczne”.

Dla dzieci starszych (uczniów szkół podstawowych czy gimnazjów) przeznaczone są książki zgromadzone m.in. w kategoriach: „Świat przygód i dalekich wypraw”, „Problemy rówieśników”, „Nauka języków obcych” czy „Lektury szkolne”. Mamy też u nas książki uniwersalne, które znalazły się w takich kategoriach jak „Nieśmiertelna klasyka”, „Baśnie dawne i nowe” – pojawiają się one jednocześnie w kilku grupach wiekowych jednocześnie.

Dorosłym, którzy zechcą poszukać pomysłów np. na rozwiązywanie rodzinnych problemów lub na wspólne zabawy z dziećmi, polecamy poradniki z takich kategorii, jak „Dla oczekujących dziecka”, „Zabawy i wychowanie”, a także „Zdrowie i rozwój dzieci”. A jeśli zmęczy już Państwa czytanie, proszę zajrzeć do działu „Posłuchaj”. Klasyczne bajki muzyczne i książki dźwiękowe, czytane przez najlepszych aktorów, przypomną Państwu własne dzieciństwo i baśnie odtwarzane z winylowych płyt.

Miłośników rozrywki bardziej nowoczesnej powinien zainteresować dział „Pograj”. Oprócz najszlachetniejszych gier planszowych, znajdą tam Państwo także gry komputerowe dla kilkulatków (w tym i takie, które wspomogą naukę czytania czy liczenia), ciekawe programy edukacyjne dla „szkolniaków” oraz pasjonujące strategie czy wciągające przygodówki dla całej rodziny. Z pewnością niejeden tata (a może i mama!), ze starszakiem na kolanach lub bez, poświęci im wiele wieczorów…

Szkoły, przedszkola i inne instytucje mogą liczyć na przygotowanie specjalnych ofert upominkowych (np. na zakończenie roku szkolnego czy Dzień Dziecka), uwzględniających darmową przesyłkę kurierską i atrakcyjny rabat.

Szczycimy się tym, że potrafimy realizować zlecenia trudne i naprawdę ekspresowe, jesteśmy znani z profesjonalnej i wyjątkowo sprawnej obsługi klientów – proszę nas wypróbować…

Nasza księgarnia  stale się rozwija, wciąż rozbudowujemy asortyment, niemal codziennie dodajemy nowe książki.

Winni jesteśmy chyba Państwu jeszcze jedno wyjaśnienie: dlaczego badet.pl? – Jestem Badetem! – zawołał kiedyś mój, dwuletni wtedy, synek i określał tak siebie przez ładnych parę lat. Słowo brzmi nieźle, jest niepowtarzalne, stworzone przez maluszka, więc w sam raz na nazwę księgarni dla dzieci, prawda?

 • #
 • #
 • #