27 finał WOŚP – relacja

12 i 13 stycznia zorganizowaliśmy w Badecie 3 wydarzenia z okazji 27 finału WOŚP. Spotkaliśmy się w  weekend 12-13.01.2019 w Badecie, aby – jak co roku – wesprzeć  Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która jednoczy Polaków w pięknej sprawie i jest dla nas synonimem wszystkiego, co dobre, ważne i piękne.  Jesteśmy wstrząśnięci tragedią w  Gdańsku – bardzo chcielibyśmy, aby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała nadal, do końca świata i o jeden dzień dłużej. Ale czy to jeszcze – bez Jurka Owsiaka – możliwe? Nie zgadzamy się na agresję i nienawiść. Chcemy o tym głośno rozmawiać, również, a może przede wszystkim – z dziećmi.
SZPITAL PLUSZOWEGO MISIA
27 Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy rozpoczęliśmy w Badecie 12 stycznia otwierając Szpital Pluszowego Misia. Odwiedzili  nas członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Razem z dziećmi opatrywaliśmy misiom złamane łapki i skaleczone uszka, przeprowadzaliśmy badania krwi i prześwietlenia. Wszystkie pluszaki wyzdrowiały, a dzieci nie będą się już obawiać wizyt u lekarza.

WARSZTATY POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ
Tego samego dnia zaprosiliśmy dzieciaki razem z rodzicami na warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycpck5znej. Uczyliśmy się, jak skutecznie wezwać pomoc i jak stosować środki ochrony osobistej, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przećwiczyliśmy także w praktyce, jak oceniać stan poszkodowanego. Przeprowadziliśmy resuscytację na profesjonalnych fantomach, oraz dowiedzieliśmy się, jak używać automatycznego defibrylatora AED. W kameralnej grupie każdy miał szansę przećwiczyć zdobyte umiejętności, tak aby w razie wypadku zachować zimną krew i wiedzieć, jak skutecznie pomóc. Dziękujemy Margicie Ślizowskiej za warsztaty i granie w Badecie razem z Orkiestrą.

LITERACKA ORKIESTRA
 13 stycznia w Badecie zagrała Literacka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Razem z  Pauliną Holtz i Grzegorzem Kasdepke rozmawialiśmy o szacunku, idei pomagania,  empatii i byciugk dla siebie po prostu dobrym.  Zrobiliśmy wielkie czerwone serce, przeczytaliśmy fragmenty „Drużyny Pani Miłki”  i próbowaliśmy wymyślić, co jest potrzebne do pracy aktorce i pisarzowi. Okazało się, że w obu zawodach bardzo przydaje się po prostu GŁOWA. Dziękujemy  naszym gościom za to, że byli tego dnia razem z nami i Państwu za wspólny, ważny czas.
Od 15 grudnia 2018 r. do 13 stycznia 2019 r.w Badecie stała stacjonarna puszka sztabowa WOŚP. Zgodnie z zezwoleniem nr SK/004/4970 zbieraliśmy do niej datki  na Orkiestrę, łącznie udało się zebrać 1030 zł. Cel 27. Finału to zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takich, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

27-grafika

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.