Anatomia bez tajemnic

5 listopada 2020 r. zaprosiliśmy dzieci na kolejne popołudnie literackie dla dzieci 5-10 lat, poświęcone tajnikom naszego ciała. Rozpoznawaliśmy różne narządy, zagraliśmy w wielkie memo, w którym trzeba było rozróżnić wątrobę od serca. Obejrzeliśmy zdjęcia rtg – sprawdziliśmy, czy łatwo odgadnąć różne części ciała. A na koniec wykleiliśmy własnego manekina, który pomoże zapamiętać, co i gdzie się kryje w naszym wnętrzu. Naszym przewodnikiem była piękna książka „Anatomia”, napisana przez Helene Druvert, wydana przez Mamanię.

anatomia-f

W czwartki o godz. 18 zapraszaliśmy na inspirujące spotkania z książkami. W ramach spotkań tworzyliśmy, rozwijaliśmy umiejętności logicznego myślenia i pracy w grupie, rozwiązywaliśmy zagadki, eksperymentowaliśmy, poznawaliśmy swoje mocne i słabsze strony oraz łączyliśmy różne dziedziny nauki w twórczej zabawie.

Tu można obejrzeć filmową relację z wydarzenia.

Zajęcia były organizowane w ramach projektu „Online o książkach dla dzieci”, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, pod patronatem medialnym portalu Czas Dzieci.

 

logo-mkidnczas-dzieci

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.