Baśniowe stwory z Marcinem Minorem

minor-p23 kwietnia 2022 r. zorganizowaliśmy warsztaty artystyczne z Marcinem Minorem. Było bardzo twórczo  i brudząco. Zaczęliśmy oczywiście od przyjrzenia się książkom z ilustracjami naszego gościa, grom karcianym, które zaprojektował i chwilę porozmawialiśmy o warsztacie pracy. Na wielkich arkuszach papieru rozdmuchiwaliśmy kolorowe tusze, wyłaniały się niezwykłe plamy, z których stworzyliśmy przeróżne stwory przy użyciu suchych pasteli. Nie obyło się oczywiście bez brudnych rąk i zadowolonych buź. Na koniec wielkie wspólne dzieło zostało sprawiedliwie pocięte na kawałki i każdy zabrał fragment do domu.

TUTAJ można obejrzeć wideorelację z wydarzenia.

Poniżej – galeria zdjęć. 

 

 

Marcin Minor – wybitny ilustrator, którego prace zachwycają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pochodzi z Warszawy, mieszka i

zrzut-ekranu-2022-03-28-o-22-37-53tworzy w Petrykozach. Ukończył studia na Europejskiej Akademii Sztuk na wydziale malarstwa. Był uczniem m.in. Antoniego Fałata, Wiktora Zinna, Franciszka Starowieyskiego. Jest też pedagogiem, terapeutą rozwojowym, arteterapeutą. W swych pracach stosuje akryl na płótnie i papierze, akwarelę, tusz, suche pastele oraz digital art. W pracach tego artysty przewija się poetyckość i baśniowość. Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Do tej pory wydano kilkadziesiąt pozycji literackich i gier planszowych zilustrowanych przez artystę.

 

 

Projekt dofinansowano ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

mkidn_kolorczas-dzieci

 
 
Plakat wydarzenia:
basniowe-pl
To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.