Bestiariusz Witolda Vargasa online

21 listopada 2020 r. zorganizowaliśmy zajęcia online poświęcone legendom i dawnym wierzeniom, a także fantastycznym zwierzętom obecnym w słowiańskich mitach. Naszym gościem był Witold Vargas, pisarz, muzyk, ilustrator, znawca kultury dawnych Słowian, autor m.in. „Bestiariuszka”, „Stworów baśniowych małych i dużych”, współautor „Księgi smoków polskich” oraz „Bestiariusza słowiańskiego”.
Usłyszeliśmy opowieści o zatrważających spotkaniach z diabłami i smoligatkiem oraz nieco mniej niebezpiecznych z syrenami. Oglądaliśmy  smoki małe i duże oraz prawdziwą czaszkę bazyliszka.

bestie-fTutaj można obejrzeć relację z wydarzenia, na naszym blogu na YT.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Książka uczy”, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, pod patronatem medialnym portalu Czas Dzieci i Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”.

 

sputnik-do-gory

logo-mkidnczas-dzieci

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.