Bez matmy ani rusz!

Od 14 lipca do 11 sierpnia 2017 r. prowadziliśmy w Badecie w Wilanowie cykl wakacyjnych bezpłatnych zajęć dofinansowanych przez Fundację mBanku.
W pięć wakacyjnych piątków zapraszaliśmy dzieci na całodniowe bezpłatne zajęcia: 14, 21 i 28 lipca oraz 4 i 11 sierpnia w godz. 10-16.
Podczas warsztatów połączonych z wycieczkami w plener, do parków, nad Wisłę lub rolkowisko zapoznawaliśmy się z dziedzinami życia, w których wykorzystujemy matematykę. Wyjaśnialiśmy podczas zajęć, dlaczego kiedyś odmierzano długości w łokciach i stopach. Pokazaliśmy także, jak utworzyć mozaiki arabskie za pomocą figur geometrycznych oraz do czego artyści wykorzystywali rachunek prawdopodobieństwa. Zaprezentowaliśmy, jak odmierzać i przeliczać wagi, by wyszedł nam urodzinowy tort. Matematyka przydaje się na każdym kroku.
14.07 – MATEMATYKA W SZTUCE
Wwykreślaliśmy ornamenty na wzór arabskich. Odwołując się do współczesnych trendów w sztuce, zastosowaliśmy przypadek w działaniu plastycznym, aby się przekonać, czym jest rachunek prawdopodobieństwa.
21.07 – ARCHITEKTURA I GEOMETRIA
Skonstruowaliśmy bryły geometryczne potrzebne do stworzenia makiet fantastycznych budynków. Narysowaliśmy plany wymarzonego domu i obliczyliśmy, ile farby będzie trzeba kupić do pomalowania ścian i ile wody nalejemy do zaprojektowanego basenu.
28.07 – MATEMATYKA A GOTOWANIE
Poznaliśmy jednostki masy i objętości:  odmierzaliśmy oraz ważyliśmy produkty, przeliczaliśmy miary i wagi podane w przepisie na te podane na opakowaniach produktów. Przygotowaliśmy piknik w plenerze.
4.08 – LICZYMY NA ZAKUPACH
Urządziliśmy aukcję prac dzieci, wymienialiśmy waluty, aby móc kupić wybrany obraz. Wybraliśmy najkorzystniejsze rabaty i policzyliśmy, czy wystarczy nam pieniędzy na wszystko, co chcemy kupić.
11.08 – LICZYMY W PODRÓŻY
Podczas jazdy autobusem na wycieczkę sprawdzaliśmy rozkłady jazdy i czas podróży, aby kupić właściwe bilety. Obliczyaliśmy odległości do wymarzonych wakacyjnych miejsc i czas podróży różnymi środkami lokomocji.
mfundacja-mass-logotyp-ikona-sowa_rgbmat

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.