Grzegorz Damięcki i Blomkvist

16 października 2016 r. Fundacja Dzieci Czytają zaprosiła najmłodszych do Badeta Wilanów na spotkanie z Kalle Blomkvistem, nastoletnim marzycielem rozwiązującym zagadki detektywistyczne. Fragmenty książki Astrid Lindgren „Przygody detektywa Blomkvista” przeczytał popularny aktor teatralny i filmowy Grzegorz Damięcki. Razem z uczestnikami spotkania poćwiczyliśmy spostrzegawczość i pomysłowość w odkrywaniu tajemnicy biżuterii ginącej pracownikom księgarni. Nasz gość brawurowo wprowadził uczestników zajęć w świat  marzeń o prawdziwych kryminalnych zagadkach.  W rozwiązywaniu łamigłówek wzięli również udział rodzice i nasz gość, który przyznał, że było to zadanie wcale nie łatwiejsze od występowania na scenie. Szukanie złodzieja i rozpoznawanie postaci, które przeszły metamorfozę, to tylko nieliczne umiejętności, jakie sprawdziliśmy tego dnia. Wszyscy wypadli wspaniale!

« 1 z 2 »

Dziękujemy za kolejne jesienne spotkanie z liczną grupą  tych młodych i tych nieco starszych, dla których książka jest powodem do dobrej zabawy.
detektywistyzczna-gadzetygrzegorz-damiecki

 

 

 

 

Wydarzenie zorganizowane przez Fundację Dzieci Czytają w ramach Kryminalnego Października, cyklu spotkań pod patronatem Burmistrza dzielnicy Wilanów m. st. Warszawa, przy współpracy dzielnicy Wilanów.

logo-dzieci-czytajaBurmistrz patronzakochajsie

 

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.