Bunt dziewuszek. Klub dyskusyjny

W kwietniu 2018 r. założyłyśmy w Badecie dziewczęcy klub dyskusyjny, edukujący dziewczęta, młodziutkie i dorosłe kobiety i wspierający je. 

14.10 – „ADA TO WYPADA”, SPOTKANIE Z ZOFIĄ KRASZEWSKĄ I SYLWIĄ STANO
14 października, w niedzielę o godz. 15 zapraszamy na spotkanie z Zofią Kraszewską i Sylwią Stano, autorkami książki „Ada to wypada” , wydanej przez Znak.  Porozmawiamy o tym, czy jest coś, czego dziś dziewczynom stanowczo nie wypada. Zastanowimy się nad tym, jak zmieniało się postrzeganie kobiet w sferze zawodowej i obyczajowej oraz nad tym, jak kobiety dziś widzą swoje miejsce na drodze tzw. „kariery”. Poruszymy trudny temat równego traktowania i doceniania naszych osiągnięć. Zrobimy burzę mózgów dotyczącą tego, czym dla nas dziś jest sukces. Zapraszamy dziewczyny od 8 lat, same, a także z mamami czy z koleżankami, wstęp wolny, zapisy.

18.11 – KLUB DZIEWUSZEK: O STRESIE
18 listopada, w niedzielę o godz. 15 zapraszamy na spotkanie z dr Aleksandrą Piotrowską, psycholożką, wykładowczynią na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, autorką wielu publikacji dotyczących  rozwiązania i metody postępowania w trudnych sytuacjach. PO rozmawiamy o tym, czym jest stres, jak na nas działa, w czym może pomóc, a kiedy działa demobilizująco. Sprawdzimy, gdzie ten stres się chowa w naszym ciele, jak go odczuwamy i co możemy zrobić, aby sobie z nim poradzić. Poznamy też kilka prostych ćwiczeń, które pomogą przed trudnym egzaminem, spotkaniem czy ważną rozmową. Prosimy o zabranie wygodnego niekrępującego stroju i w miarę możliwości maty do ćwiczeń. Zapraszamy dziewczyny od 8 lat, same, a także z mamami czy z koleżankami, wstęp wolny, zapisy.

Do tej pory odbyły się następujące spotkania:
21.04 – O asertywności
6.05 – #GIRLPOWER: odwaga i sztuka negocjacji
15.04 – MÓJ WYGLĄD, MOJA SPRAWA

20.05 – O dojrzewaniu
27.05 – Czy facet może być feministą? Mówi Marcin Wicha
16.09 – Warszawa jest kobietą!
23.09 – O wolności z Sylwią Chutnik

 

MANIFEST KLUBU

 1. Klub powstał, aby edukować i wspierać dziewczęta, dziewuchy, dziewczyny w obecnej fatalnej dla kobiet sytuacji w Polsce i na świecie. Jest wyrazem buntu wobec traktowania nas niczym gorszej mniejszości, uczennic i pracownic drugiej kategorii, „tych płaczliwych, głupich dziewczynek”. Protestu wobec faktu, że świat, w którym żyjemy lepiej traktuje chłopców i mężczyzn. Sprzeciwu wobec narzucania nam schematycznych zachowań i wyborów, decydowania za nas o naszym zdrowiu i życiu, molestowania, upokarzania, gorszego opłacania, lekceważenia naszych podstawowych praw.dziewuszki_1
 1. W ramach Klubu dziewczęta od lat ok. 8 do 108 będą się spotykać, aby podyskutować na ważne i dotyczące nas tematy z różnych dziedzin. Planujemy warsztaty i spotkania z inspirującymi, mądrymi, przebojowymi kobietami. Chcemy stworzyć przestrzeń do rozmowy, dyskusji, wymiany myśli i możliwości mówienia o własnych potrzebach. Będzie to miejsce budowana siły, poczucia wartości – czyli tego, co tak bardzo dzisiaj jest potrzebne młodziutkim i całkiem dorosłym kobietom. Każde spotkanie poświęcimy innemu tematowi, porozmawiamy z gościem ze świata sztuki, edukacji, medycyny czy organizacji pozarządowych, będzie szansa na zadanie sobie trudnych pytań i wspólne szukania odpowiedzi.
 2. Chcemy traktować młode dziewczyny poważnie i słuchać, czego potrzebują, dlatego będziemy wspólnie z członkiniami klubu planować kalendarz i tematykę spotkań.

  REGULAMIN KLUBU

  1. Członkostwo w klubie będzie płatne (składka miesięczna w wysokości 15 zł), a opłata w całości przeznaczana wyłącznie na działalność Klubu (materiały potrzebne do spotkań, honoraria dla zapraszanych gości i animatorów), ale Klub nie prowadzi działalności komercyjnej. Oznacza to tyle, że będziemy go dofinansowywać, a nie na nim zarabiać, traktując go jako ważną społeczną działalność.
  1. Wstęp na spotkania klubu będzie możliwy także dla osób spoza Klubu, każdorazowo w opisie zajęć podamy przewidywaną grupę wiekową uczestników i cenę biletu wstępu (zwykle 10 zł za każde spotkanie, klubowicze wchodzą na nie w ramach opłaty klubowej). We wrześniu promocyjnie zawieszamy wszelkie opłaty, a więc zapraszamy gratis.

  dziewuszki_2

  1. Zapraszamy do współpracy pozarządowe organizacje prokobiece! Chcielibyśmy na naszych spotkaniach gościć przedstawicielki rozmaitych organizacji pozarządowych, pisarki i ilustratorki książek dla dzieci i młodzieży i nie tylko.
  1. Żeby zapisać się do klubu trzeba do nas wysłać mail: badet@badet.pl z podaniem imienia i nazwiska oraz wieku uczestniczki.
To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.