Podróże literackie – Wyprawa w Kosmos

Podróże literackie – Wyprawa w Kosmos

17 i 18 marca 2007 r. dwie bohaterskie załogi astronautów poleciały w Kosmos. Najpierw przeszliśmy przeszkolenie teoretyczne: obejrzeliśmy fragmenty filmów o powstawaniu Wszechświata, o międzygwiezdnych podróżach, o budowaniu rakiet i o tym, z jakimi istotami spotkania możemy się spodziewać w przestrzeni kosmicznej. Żeby lepiej zrozumieć zasady, na jakich w Kosmosie umieszczony są gwiazdy i planety, sami udawaliśmy Układ Słoneczny: wirowaliśmy wokół Słońca i wokół własnej osi, jak najprawdziwsze ciała niebieskie!
Sprawdzaliśmy też, kto nadaje się na pilota, wirując w zawieszonej na suficie huśtawce: oczywiście wszyscy się nadawali!
Żeby nie być zaskoczonym, gdy przedstawiciele obcych cywilizacji zechcą nawiązać z nami kontakt, trenowaliśmy sposób porozumiewania się z nimi znany z „Bliskich spotkań trzeciego stopnia” – uczyliśmy się rozmawiać z kosmitami za pomocą fraz muzycznych. Sporządziliśmy rysunkowo-literkowy list do kosmitów, w którym opisaliśmy uroki Ziemi i zaprosiliśmy ich do jej poznania. List ten w specjalnej magnetycznej tubie zapakowano do rakiety, by w odpowiednim momencie przekazać go mieszkańcom przestrzeni kosmicznej. Wreszcie zbudowaliśmy statek i wszyscy po kolei polecieli w kosmos: po wylądowaniu na obcej planecie za pomocą zrobionych wcześniej z plastikowych kubków i sznurka walkie-talkie przekazywaliśmy na ziemię wiadomości o odkryciach, jakich na tych planetach dokonaliśmy.
Zdjęcia z dwóch kosmicznych spotkań – poniżej.

17 i 18 marca 2007 Podróże literackie Wyprawa w Kosmos 6 17 i 18 marca 2007 Podróże literackie Wyprawa w Kosmos 5 17 i 18 marca 2007 Podróże literackie Wyprawa w Kosmos 4 17 i 18 marca 2007 Podróże literackie Wyprawa w Kosmos 3 17 i 18 marca 2007 Podróże literackie Wyprawa w Kosmos 2 17 i 18 marca 2007 Podróże literackie Wyprawa w Kosmos 1

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.