Spotkanie z Beatą Ostrowicką

Podczas spotkania autorskiego (9.01) pisarka Beata Ostrowicka w barwny i niezwykle plastyczny sposób opowiedziała o swoich książkach. Dzieciaki żywo dyskutowały na ich temat i odpowiadały na pytania związane z problemami w życiu przedszkolaka oraz szkolniaka. Fenomenalny Jaś odgadł każdą, nawet najtrudniejszą zagadkę, Eryk dzielił z pisarką fotel i chwilami siedział niemal na jej kolanach, a okładki książkek naszej Autorki rozpoznała jako znajome nawet malutka Ida!
Kilkunastoosobowa grupa dzieci przygotowała piękną, własną wersję drzewa zamieszkałego przez dobre Drzewiaki – były tam Malodrzewianka, Zdziwiodrzewiak, Muzykodrzewiak i wiele innych… Pani Ostrowicka rozdała wiele autografów, pozowała z nami i naszą pracą do zdjęć, a na koniec przyjęła ją od nas w darze i zabrała wielki rulon do pociągu, który powiózł ją w stronę Krakowa. Dziękujemy serdecznie, zapraszamy znowu!

Na Eragonowo-smoczych zajęciach (10.01) słuchaliśmy w prawie całkowitych ciemnościach fragmentów książki, nagranych przez aktora p. Janusza Sztybera. Dowiedzieliśmy się, jak Eragon znalazł jajo i jak wyglądało jego pierwsze spotkanie ze smokiem. Potem nasza piętnastka (bo tylu miłośników smoków przybyło na naszą zabawę) wymalowała, wylepiła i wyrzeźbiła w farbie klejowej trzy wielkie smoki. Na koniec zrobiliśmy sobie ze nimi zdjęcia.

Podczas spotkania poświęconego przepięknej książce Baśń o rumaku zaklętym Bolesława Leśmiana, z ilustracjami prof. Józefa Wilkonia (27.01), wydanej ostatnio przez Oficynę Olszynka oglądaliśmy film o baśni i opowiadaliśmy ją dzieciom. Odbył się także z konkurs malarski z nagrodami – powstało ok. 20 prac w wilkoniowym stylu – na czarnym tle, pełne złoceń i magicznych stworzeń z zaklętego lasu. Autorka najciekawszej pracy, Ula, otrzymała ufundowany przez wydawnictwo egzemplarz książki, pozostali uczestnicy zabawy – plakaty i ilustracje z grafiką Wilkonia. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Działo się 27 stycznia 2007 Spotkanie z autorką 6 Działo się 27 stycznia 2007 Spotkanie z autorką 5 Działo się 27 stycznia 2007 Spotkanie z autorką 4 Działo się 27 stycznia 2007 Spotkanie z autorką 3 Działo się 27 stycznia 2007 Spotkanie z autorką 2 Spotkanie z Beata

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.