Dzień Dziecka nad oceanem

1 czerwca 2020 r. przeprowadziliśmy online spotkanie dla dzieci i zainteresowanych dorosłych  z Mikołajem Golachowskim.
Rozmawialiśmy o roli oceanów dla życia na Ziemi i przede wszystkim o fascynujących zwierzętach mieszkających w morskich głębinach i na wybrzeżach oceanów. Dzieciaki były bardzo aktywne, zaśmiewały się podczas pokazu zdjęć, zadawały dużo ciekawych pytań – na czacie oraz przez mikrofon.
Oglądaliśmy niesamowite paszcze rekinów i trąby słoni morskich. Dowiedzieliśmy się, jakie stworzenie ma najtwardsze zęby na świecie i dlaczego ryba-kleks wygląda po wyciągnięciu z wody jak ciepły budyń. Dzieci chciały zdobyć jak najwięcej informacji o swoich ulubionych pingwinach, o ich gatunkach, wadze i długości życia. Przy okazji udało się poruszyć ważne kwestie dotyczące ekologii, w tym zmian klimatycznych i zanieczyszczenia oceanów.

TUTAJ – nasza relacja na blogu na YT.

dzien-dziecka-2020-i

Zajęcia w ramach projektu „Książka uczy: czytam i rozumiem. Cykl warsztatów online i wideoprezentacji dla dzieci”, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, pod patronatem medialnym portalu Czas Dzieci.

Mikołaj Golachowski – doktor nauk przyrodniczych i polarnik, cztery miesiące w roku spędza w okolicach podbiegunowych. Pisze o przyrodzie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Znacie go z książek: „Czochrałem antarktycznego słonia”, „Pupy, ogonki i kuperki” czy „Gęby, dzioby i nochale”.

 

logo-mkidn

logo_czasdzieci_jpg_300px

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.