Etnogadki z etnografką

25 września 2021 r. zorganizowaliśmy spotkanie wokół książki „Etnogadki”, autorstwa Moniki Michaluk, Witolda Przewoźnego, Michała Stachowiaka. Twórcy opisali w książce  tajemnice świata natury i związane z nią obrzędy oraz tradycje.

etnogadki-f

Nasz ekspert – Magdalena Bojarowska, etnografka z Domu Sztuki Ludowej, przyniosła dzieciakom kłosy zbóż do rozrywania, oglądania ziaren, testowania, smakowania, rozpoznawania. Dla mieszczuchów warszawskich było to nie lada wyzwanie!
Rozmawialiśmy o zielarstwie i leczniczych właściwościach ziół. Robiliśmy konfitury na niby, wklejając do papierowego słoja wymalowane owoce. Poznaliśmy sposób produkcji lnu, darliśmy pierze. Powstały też niezwykłe prace plastyczne wysypywane kaszą. Bardzo dziękujemy za wspólną, twórczą i rozwijającą zabawę!

Zajęcia w ramach projektu „Książka z ekspertem” dofinansowano ze środków MK, DN i S, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, pod patronatem medialnym portalu Czas Dzieci.

logo-mk-dn-i-sczas-dzieci

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.