Warsztaty fotograficzne dla dzieci

18 października 2015 r. odbyły się w Badecie Wilanów warsztaty z Wojciechem Walczukiem, fotografem i dziennikarzem, autorem „Foto elementarza dla małych i dużych”. Nasz gość podpowiedział dzieciom, jak wykonywać dobre zdjęcia, jak unikać podstawowych błędów i wyjaśnił podstawowe zasady fotografowania. Wspólnie poćwiczyliśmy wykonywanie portretu zbiorowego i omówiliśmy powstałe zdjęcia.
„Foto elementarz dla małych i dużych”, wydany przez Mamago, to pierwsza książka na polskim rynku, która wprowadza dzieci i młodzież w fascynujący świat fotografii. Opowiada o tym, jak komponować zdjęcia, jak korzystać ze światła, jak portretować ludzi, zwierzęta i przede wszystkim – świetnie się przy tym bawić.

Fotowarsztaty_F

Wojciech Walczuk
„Pierwszy aparat fotograficzny dostałem w 1966 roku i od tego czasu fotografia jest nieodłączną częścią mojego życia. Najpierw jako hobby, potem pasja, aż wreszcie nieodłączny element mojej pracy dziennikarskiej. Byłem fotografującym reporterem, potem redaktorem i fotoedytorem – decydowałem o doborze zdjęć, szacie graficznej pism (m.in. „Halo”, „AMS”, „CKM”, „Focus”, „Sukces”, „Top Gear”). Stale współpracowałem z fotografami, uczestniczyłem w powstawaniu sesji fotograficznych, prowadziłem warsztaty fotograficzne. Do dziś, w miarę możliwości fotografuję (najchętniej krajobraz), piszę o fotografii (m.in. „FotoGeA.pl), biorę udział w wystawach i dzielę się swoim foto-doświadczeniem oraz wiedzą.”

DSC07534DSC07547foto

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.