Koncert żuczków. Warsztaty animacji

21 kwietnia 2018 r. zaprosiliśmy dzieci na warsztaty z Przemkiem Liputem, krakowskim  grafikiem, ilustratorem książek, autorem filmów animowanych.
Z pomocą naszego gościa przygotowaliśmy teledysk pt.”Koncert Żuczków”. Dzieci kolorowały klatki animowanego filmu, który obejrzeliśmy na koniec zajęć. Film był fantastyczny, żuczki skakały, śpiewały i grały na instrumentach. Mieliśmy także czas na rozmowę z autorem, wspólne rysowanie i przygotowywanie kolorowych grzechotek.
Tutaj można zobaczyć finalny efekt naszej pracy: https://vimeo.com/265966858.

Spotkanie zorganizowane w ramach Warszawskiego Weekendu Księgarń Kameralnych 2018.

zuczki

Dziękujemy wydawnictwu Mamania za pomoc w organizacji spotkania!

Parę słów o naszym gościu
W 2010 roku ukończył studia na kierunku Grafika na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dyplom magisterski w pracowni druku cyfrowego pt. „Niedobici” (cykl grafik cyfrowych) oraz „Moduły Walki” (film animowany). Jest autorem lustracji do książek: „Kacper i jego sprawy”, „Jak to na wojence..”, „Gupikowo”, filmu animowanego „Doktor Marazm” nagrodzonego przez Forum Obywatelskiego Rozwoju. Jest także autorem ilustracji do książek „Jano i Wito. W trawie” oraz zapowiadanej na 11 kwietnia drugiej części: „Jano i Wito. W domu”, obie autorstwa Wioli Wołoszyn, twórczyni popularnego bloga Matkawariatka.pl, opublikowane przez wydawnictwo Mamania.

jano1 jano-2

herb-wilanowa-2

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.