Misie Eli Wasiuczyńskiej

28 maja 2022 r. zorganizowaliśmy malarskie warsztaty z jedną z najwybitniejszych polskich ilustratorek, malarką Elżbietą Wasiuczyńską, wokół książki „Bercia i Orson” Tomasza Samojlika. Było to jedno z ostatnich już, pożegnalnych spotkań autorskich w Badecie.

Długo rozmawialiśmy z Artystką o tym, jak powstają jej książki – jakich technik używa w pracy, jakie narzędzia są jej niezbędne do stworzenia tak niesamowitych ilustracji, jakie wychodzą spod jej ręki. Dzieci z zachwytem oglądały ogromne, powiększone ilustracje z „Ambarasa” czy „Berci i Orsona”, słuchały opowieści o rodzinie wilków oraz niedźwiedzi. Potem pani Ela pokazała, jak to się robi, na żywo – na naszych oczach wyczarowała, rysując Pana Kuleczkę oraz kota.

Po części teoretycznej – do pracy ruszyli młodzi artyści. Za pomocą wałków i farb, na długich kartonach wymalowali zielony las, pełen drzew, zagajników, zarośli. A potem, przy wspólnym stole wylepili zwierzaki-mieszkańców lasu: powstały maleńkie lisy, ślimaki, wilczki, wiewiórki i inne stwory.

wasiuczek-pByło magicznie, dokładnie tak, jak być powinno na warsztatach z fascynującą artystką i pełnymi ciekawości dziećmi, które kochają książki i chcą się dowiedzieć, jak one powstają i spróbować swoich sił w tworzeniu własnych dzieł. Bardzo dziękujemy, dla nas to był niezwykły czas. Właśnie dla takich chwil prowadziliśmy tę księgarnię przez niemal 18 lat.

Na pożegnanie Ela Wasiuczyńska podarowała nam niezwykły prezent – własnoręcznie wymalowane dzieło, z dedykacją na odwrocie, wspominającą wspólne spotkania i działania książkowe. Wzruszenie nas złapało i puścić nie chce za nic.

Poniżej – fotorelacja. Tu można obejrzeć wideorelację.

« 1 z 2 »

 

 

Tu – plakat wydarzenia:
misie-eli

 

 

bercia-o

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt dofinansowano ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

mkidn_kolorczas-dzieci

 

 

 

 

 

 

 

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi