Zróbmy sobie komiks!

komi-r9 kwietnia 2022 r. zorganizowaliśmy spotkanie z Bereniką Kołomycką, twórczynią autorskich komiksów o Malutkim Lisku i Wielkim Dziku oraz serii o Mice dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, jak przebiega praca nad komiksem, obejrzały szkicowniki i oryginalne prace artystki tworzone w technice akwareli. Porównaliśmy obrazy z gotowymi kadrami komiksu. Razem z naszym gościem, krok po kroku, rysowaliśmy mieszkańców Lisiej Dolinki. Dzieci rysowały także własnych bohaterów i malowały tła kadrów, w które wklejaliśmy narysowane postacie. Powstały też komiksowe dymki i pisaliśmy dialogi do powstałych scen.  Była nas peeeeeełna sala – naliczyliśmy 43 osoby, jak za starych, dobrych, przedpandemicznych czasów. Wzruszenie i radość. Dziękujemy pięknie!

Tu można obejrzeć relację wideo.

« 1 z 2 »

 

 

 

 

Plakat wydarzenia:

kolomycka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zrzut-ekranu-2022-03-28-o-22-39-51BERENIKA KOŁOMYCKA – autorka komiksów, rysowniczka, rzeźbiarka i graficzka. Ukończyła Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Cyklicznie prowadzi warsztaty komiksowe w Staromiejskim Domu Kultury w  Warszawie. Jej prace publikowane były w magazynach polskich (“Chimera”, „Bluszcz”, „Wprost”, „Zeszyty komiksowe”), zagranicznych (“Groom”), licznych antologiach („W sąsiednich kadrach – Polacy i Czesi o sobie w komiksie”, „44”, „Polski komiks kobiecy“, „Komiks wierszem – 1 – Powrót Barbarzyńców i nie“, „City stories”, „Powstanie ‘44 w komiksie”), a także w podręcznikach szkolnych.
Seria komiksowa dla dzieci „Malutki Lisek i Wielki Dzik” jest jej autorskim projektem wydanym nakładem wydawnictwa Egmont.

 

Projekt dofinansowano ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

mkidn_kolorczas-dzieci

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.