PIERWSZE URODZINY BADETA

Księgarniowa sala zabaw zamieniła się w cukiernię – wytwórnię kolorowych i pysznych ciastek. Przygotowane produkty kusiły dzieci, a czekoladowe przysmaki zostały wypróbowane jeszcze przed tym, jak przyszedł czas na przyrządzanie pysznego deseru. Zanim zabraliśmy się do gotowania, wszyscy wysłuchali fragmentów książki, aby zapoznać się z Cecylką i jej kolorową kuchnią.
Gdy nadeszła długo oczekiwana chwila, ruszyliśmy do tarcia orzechów, przygotowywania kremu kokosowego, wyrabiania masy czekoladowej oraz innych pyszności niezbędnych do udekorowania ciastek. Przed zaproszeniem rodziców do degustacji trzeba było jeszcze udekorować stół winogronami i wypróbować, czy wszystko jest wystarczająco słodkie. Potem już tylko spoglądaliśmy na zachwyconych dorosłych nie mogących się oprzeć pokusie spróbowania kolejnego przysmaku.
Na zakończenie warsztatów kulinarnych mali cukiernicy wzięli udział w konkursie pt. „Co to jest?” Z zamkniętymi oczami trzeba było rozpoznać produkty spożywcze, a po udanej próbie wszyscy otzymal torby z niespodziankami od wydawnictwa Jedność.

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.