Pola Negri. SZTUKA KSIĄŻKI

14 kwietnia 2019 r. zorganizowaliśmy warsztaty o niemym kinie i jego gwiazdach, prowadzone przez Justynę Styszyńską, autorkę książki„Pola Negri” z serii „Idol”.

js

Podczas zajęć przenieśliśmy się do czasów, w których po ulicach Warszawy, Berlina czy Nowego Jorku jeździły dorożki, a samochody były rzadkością. Słuchaliśmy historii o początkach kinematografii i karierze Poli Negri. Próbowaliśmy, tak jak dawni aktorzy, mimiką i gestem odegrać różne stany emocjonalne. Justyna Styszyńska mówiła o tym, jak powinien wyglądać plakat zwracający uwagę widza i jaką rolę pełniły dawniej plakaty filmowe. Podczas warsztatów plastycznych dzieci wykonywały własne plakaty filmowe, oczywiście z Polą Negri jako gwiazdą reklamowanego filmu. Celowo ograniczyliśmy liczbę używanych kolorów do czerni, bieli i jednego, wybranego koloru. Używaliśmy także specjalnych stempli  z tytułami słynnych filmów przygotowanych przez artystkę.

Zajęcia w ramach projektu „Sztuka książki. Cykl warsztatów artystycznych dla dzieci” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
W tym cyklu skupiamy się na starannie wydanych książkach o wysokim poziomie artystycznym, zwracając szczególną uwagę na małe, niezależne wydawnictwa. W spotkaniach będą uczestniczyć twórcy książki dziecięcej. Celami projektu są promocja wartościowej literatury dziecięcej oraz wzmocnienie konkurencyjności księgarń kameralnych w opozycji do wielkich sieci handlowych i dyskontów internetowych.
Zapraszamy dzieci od 6 lat, wstęp wolny, zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

Patronem medialnym serii zajęć „Sztuka książki. Cykl warsztatów artystycznych dla dzieci” jest portal CzasDzieci.pl.


logo_czasdzieci_jpg_300px
pola-negri-okladka_1

logo-mkidn

IK_logo 2017

 

 

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.