Sensoplastyka®

sensoplastyka

W niedzielę 1 października 2017 r. odbyła się w Badecie Ursynów kolejna Sensoplastyka®, czyli rodzinne warsztaty kreatywnego rozwoju dla dzieci od 10 miesiąca do 6 lat.

Zajęcia wpływają na stymulację wszystkich zmysłów dziecka: węchu, wzroku, dotyku, słuchu i smaku, poprzez zabawy plastyczne oparte na bezpiecznych spożywczych produktach. Uczestnicy tworzą, eksperymentują, nawiązują kontakty interpersonalne, a co najważniejsze, dobrze się bawią w kreatywnej jadalnej „piaskownicy”. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Było BARDZO TWÓRCZO, pracowaliśmy na ziemi bez fartuszków i stołów. Wskazane były ubrania na zmianę i łatwy dostęp do stópek.

UWAGA : Uczestnictwo w zajęciach groziło pobrudzeniem :)

Każde zajęcia będą poświęcone innej kreatywnej zabawie. Temat październikowych zajęć: kolorowy ryż, który jest idealnym produktem sensorycznym. Stymuluje głównie zmysły wzroku, dotyku oraz słuchu. Wykorzystanie go na zajęciach pobudza dziecięcą wrażliwość zmysłową oraz ćwiczy motorykę małą. Ryż służy głównie do przesypywania z jednego pojemniczka do drugiego, mieszania kolorów, chodzenia po ryżowej ścieżce sensorycznej, robienia ryżowych grzechotek oraz zakopywania skarbów w górach ryżu. Zabawa suchym, kolorowym ryżem wspomaga rozwój dzieci, rozwija kreatywność i integrację sensoryczną.

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.