Skarpetki powracają! SZTUKA KSIĄŻKI

28 kwietnia 2019 r., w ramach Warszawskiego Weekendu Księgarń Kameralnych 2019 r.  Badecie odbyły się warsztaty ilustratorskie z jednym z naszych ulubionych artystów wszech czasów, Danielem de Latourem.
daniel_fPretekstem do zajęć był nowy tom przygód skarpetek: „Banda czarnej frotté. Skarpetki powracają!”, z wydawnictwa Poradnia K.

Dzieci miały sporo frajdy obserwując artystę rysującego skarpetki na żywo według ich opisu. Powstała więc podobizna skarpetki, która przeszła na ciemną stronę mocy i stała się Lordem Vaderem, skarpetki-złej królowej z „Królewny Śnieżki” oraz skarpetek-owadów. Zainspirowane wyobraźnią rysownika dzieciaki wykonywały własne skarpetkowe postacie. I tak, swojej skarpetkowej wersji doczekali się m.in. Elza z „Krainy Lodu”, Sherlock Holmes, smutna królewna i rozmaite zwierzęta. Okazało się, że skarpety mogą nosić wymyślne fryzury i ubrania,  a ich oblicza mogą wyrażać różne emocje.

 

 


Zajęcia przeprowadziliśmy w ramach projektu „Sztuka książki. Cykl warsztatów artystycznych dla dzieci” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronem medialnym serii zajęć „Sztuka książki. Cykl warsztatów artystycznych dla dzieci” jest portal CzasDzieci.pl.
W tym cyklu skupimy się na starannie wydanych książkach o wysokim poziomie artystycznym, zwracając szczególną uwagę na małe, niezależne wydawnictwa.  W spotkaniach będą uczestniczyć twórcy książki dziecięcej.

Celami projektu są: promocja wartościowej literatury dziecięcej  oraz wzmocnienie konkurencyjności księgarń kameralnych w opozycji do monopolizujących rynek wielkich sieci handlowych i dyskontów internetowych.

logo_czasdzieci_jpg_300px

 

 

IK_logo 2017logo-mkidn

 

wwkk2019

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.