Skarpetkowa Noc Księgarń online

17 października 2020 r. świętowaliśmy w Badecie drugą edycję Nocy Księgarń. Miały być dwa duże, klasyczne warsztaty dla dzieci z uwielbianym ilustratorem Danielem de Latourem, ale sytuacja wymusiła na księgarkach i księgarzach przeniesienie całego księgarskiego święta w przestrzeń internetową. Między godziną 16.30 a 19 czytaliśmy przedpremierowo najnowszy tom przygód skarpetek, rozmawialiśmy o pracy nad książką,  a przede wszystkim – podziwialiśmy na żywo kunszt i talent Daniela de Latoura. Powstała na oczach widzów skarpetka wspinająca się na szczyt Mount Everestu,  trenująca judo, detektywistyczna oraz oczywiście hit naszych spotkań z dzieciakami – skarpetka przebrana za Lorda Vadera.  Podczas kilku internetowych wejść na żywo można było dowiedzieć się, która skarpetka została narysowana jako pierwsza, i jakie książki Daniel de Latour najbardziej pamięta z dzieciństwa.

Dziękujemy internautom za czynny udział w tym wyjątkowym spotkaniu, oraz czytelnikom, którzy wbrew wszystkiemu wpadli, zamaseczkowani, po autograf rysunek w książce do ilustratora. Dziękujemy także Jędrkowi Biegańskiemu za koordynację całości, a Azymutowi – za sfinansowanie wydarzenia.

noc-2020-na-fb

Organizatorem projektu #NocKsięgarń2020 był dystrybutor książek OSDW Azymut. Wydarzenie zostało dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

noc-2020-po

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.