Spotkanie z Rose Lagercrantz

22 marca 2015 roku, dzięki wydawnictwu Zakamarki i pomocy dzielnicy Wilanów, dzieciaki spotkały się w Badecie z Rose Lagercrantz, szwedzką autorką książek dla dzieci.

Polscy czytelnicy znają wydane przez Zakamarki książki o przygodach Duni: „Moje szczęśliwe życie”, „Moje serce skacze z radości”, „Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa”. Autorka zdradziła wiele szczegółów z mającej właśnie się ukazać w Szwecji czwartej części serii. Będzie to opowieść o wspólnych wakacjach Duni i Fridy na wyspie. Młodzi czytelnicy nie mogą się już doczekać tej i jeszcze następnej książki, którą w tej chwili powstaje. Autorka opowiadała o swojej współpracy z ilustratorką Evą Eriksson i narobiła czytelnikom ochoty na książki o psotnych chłopakach, które nigdy nie były wydane w Polsce. Rose Lagercrantz wzięła także udział w zabawie w kalambury i otrzymała od dzieci wykonane po spotkaniu pocztówki z zachodami słońca. Fragment książki przeczytał dla nas Aleksy Krysztofiak, 13-letni autor bloga „Książki na czacie”. Spotkanie z języka szwedzkiego pięknie przetłumaczyła niezawodna Agnieszka Stróżyk, dziękujemy!
Wydarzenie zorganizowały: wydawnictwo Zakamarki, księgarnia Badet oraz Fundacja Dzieci Czytają, przy współudziale dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy. Za udostępnienie zdjęć dziękujemy pani Magdalenie Rekusa, pani Annie Oka i autorowi bloga ksiazkinaczacie.pl.

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.