Spoza kanonu. Warsztaty dla grup

Od września do grudnia 2018 r. organizowaliśmy warsztaty  dla grup przedszkolnych i klas szkolnych w księgarni Badet, prowadzone przez twórców książki dziecięcej.
Projekt był dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
logoimg_5471

 

 

 

 

 

Historia spotkań:

21 września 2018 r. –

ZAJĘCIA ZACHĘCAJĄCE DO NAUKI CZYTANIA Z MAŁGORZATĄ SWĘDROWSKĄ, O KSIĄŻCE „ELEMENTARZ W PODSKOKACH”
 dwa spotkania – z grupa z przedszkola Chatka Małolatka oraz z przedszkola nr 223.
Małgorzata Swędrowska zaprezentowała dzieciom metodę czytania wrażeniowego, dzięki której dzieci dłużej skupiały uwagę na prezentowanych tekstach i zapamiętywały więcej treści. Historie z „Elementarza w podskokach” wzbogacane były bogatą mimiką, gestami, zabawami tanecznymi, naśladowaniem dźwięków i wyrażaniem emocji przez dzieci.

6 listopada 2018 r. –  WARSZTATY Z DANIELEM DE LATOUREM
spotkanie z dziećmi z II i III klasy ze Szkoły Podstawowej w Nadmie oraz pięciolatków z Przedszkola nr 56 w Warszawie

Nasz gość opowiedział dzieciom o warsztacie ilustratora, o używanych współcześnie materiałach i narzędziach pracy i udowodnił, że rysowanie, bez udziału komputera i i specjalistycznych programów może sprawiać wiele radości zarówno twórcy, jak odbiorcy. Dzieci ze szkoły w Nadmie wzięły udział w warsztatach w oparciu o „Księgę potworów” Michała Rusinka, rozpoznawały mitologiczne stwory i tworzyły portrety własnych, fantastycznych zwierząt. Przedszkolaki poznały fragmenty książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody 10 skarpetek” i wykonały trójwymiarowe prace ze skarpetkami w roli głównej.

16 listopada 2018 r. – SPOTKANIA Z ŁUKASZEM WIERZBICKIM O WYPRAWIE ALEKSANDRA DOBY KAJAKIEM PRZEZ OCEAN ATLANTYCKI Z AFRYKI DO AMERYKI
trzy spotkania z dziećmi ze szkoły podstawowej nr. 115,  Willy Brandt Schule i ze szkoły podstawowej Bednarska. Łukasz Wierzbicki spotkał się tego dnia z ponad setką dzieci.  Autor od początku nawiązał świetny kontakt z młodzieżą. Jego spotkania nie polegały tylko na „zwykłym”  opowiadaniu o książkach, ale  wsparte były  projekcją multimedialną. Spotkania poświęcone były głównie dwóm książkom :„Afryce Kazika” i „Ocean to pikuś”. Uczniowie zobaczyli, jak wyglądał pisarz w wieku 6 lat i pierwsza napisana przez niego książka. Gość księgarni opowiedział też, że pomysł na książkę o Afryce wziął się ze słuchania opowieści swojego dziadka o podróżniku Kazimierzu Nowaku, który jako pierwszy na świecie przemierzył ten kontynent różnymi środkami lokomocji.   Na slajdach wyświetlana była m.in. mapa Afryki prezentująca trasę, jaką pokonał bohater książki przemierzając  cały kontynent na rowerach,  wielbłądach, konno i łodziami. Pisarz nie zapomniał o stworzeniu odpowiedniej atmosfery i przyniósł ze sobą liczne pamiątki z podróży , którymi  udekorował salę.

20 listopada 2018 r.  – WARSZTATY O „DRZEWACH” Z PIOTREM SOCHĄ
zajęcia dla dzieci klas Ia i Ic ze szkoły nr. 115  oraz z klasy II i III Willy Brandt Schule
Na zajęciach dzieci otrzymały sporą dawkę wiedzy przyrodniczej. Poznawały najstarsze i najwyższe drzewa na świecie, dowiedziały się, w jaki sposób rodzi się drzewo i czego potrzebuje do życia, a także co ludzie zawdzięczają drzewom. Podczas warsztatów rysunkowych dzieci, wspólnie z naszym gościem, tworzyły olbrzymie, fantastyczne drzewa, zamieszkałe przez rozmaite gatunki zwierząt, pełne dziupli i domków na gałęziach.

 

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.