Sylwia Chutnik o Polkach buntowniczkach

buntowniczki6 listopada 2021 r. buntowaliśmy się w Badecie, podczas spotkania z Sylwią Chutnik i jej  książką „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek”. Poznaliśmy niezwykłe portrety malarek, społeczniczek, neurobiolożek czy youtuberek. Każda z nich inspiruje i pokazuje, że pasja w życiu otwiera niejedne drzwi.

Stworzyliśmy też wspólnie portret silnej, odważnej kobiety, która może zawojować świat- jeśli tylko chce.

Rozmawialiśmy o tym, co daje nam siłę, co pcha do działania, a co powstrzymuje. Zastanawialiśmy się, jak się buntujemy i przeciw czemu i czy dziewczynki mogą być feministkami.

Podczas warsztatów zrobiliśmy własne notesy ozdobione kolażami.

Wideorelację ze spotkania można obejrzeć tutaj.

 

zrzut-ekranu-2021-11-8-o-00-42-02

 

sylwia-chutnik

O Autorce:
Sylwia Chutnik – polska kulturoznawczyni, feministka, działaczka społeczna, pisarka, laureatka Paszportu Polityki w kategorii Literatura za rok 2008, trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike.

Poranki/ popołudnia literackie to cykl zajęć dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: we wtorki: 2-6 lat, w środy: 6-11 lat, o godz. 17.30 oraz w wybrane soboty o godz. 11. Prowadzimy podczas nich warsztaty artystyczne wokół wybranej książki, zawsze czytamy jej fragmenty i w zabawach się nią inspirujemy.

Wideorelacje z wszystkich zajęć zamieszczamy na FB księgarni i na naszym kanale na You Tube.

Cykl zajęć dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, pod patronatem medialnym portalu Czas Dzieci.

logo-mk-dn-i-sczas-dzieci

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.