Tajemnica orkiestry z Martinem Widmarkiem

21 kwietnia 2018 r. gościliśmy ponad setkę fanów skandynawskiej literatury dziecięcej na spotkaniu z popularnym pisarzem szwedzkim Martinem Widmarkiem. Pretekstem do spotkania był tom specjalny z bohaterami znanymi z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”: „Teatr z Lassem i Mają”.
Księgarnia dosłownie pękała w szwach i czuło się wielkie podekscytowanie wśród najmłodszych, a i dorośli nie ukrywali emocji. Nasz gość został przywitany głośnymi fanfarami przez ponad stuosobową “orkiestrę” czekającą w sali. Potem zaczęło się wielkie wspólne rozmawianie o książkach, języku szwedzkim, inspiracjach autora do kolejnych tomów Biura Detektywistycznego Lassego i Mai i współpracy z polską ilustratorką Emilią Dziubak.
Zadaliśmy panu Martinowi niełatwe zagadki do rozwiązania, zrobiliśmy minikomiksy z Lassem i Mają (śmiechom nie było końca), ustaliliśmy na czym polega tajemnica “Tajemnic”. Obejrzeliśmy odręczne zapiski i rysunki pisarza. Najważniejsze i najbardziej krzepiące było dla nas to, że wśród widzów nie było ANI JEDNEJ osoby, która nie znałaby książek Martina Widmarka. Młodzi czytelnicy byli naprawdę doskonale przygotowani do rozmowy, pytaniom nie było końca, więc jednogłośnie powiedzieliśmy sobie „do zobaczenia”.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, podziwiamy cierpliwość w kolejce po autografy i obiecujemy, że to nie było ostatnie spotkanie z Martinem Widmarkiem w Badecie. Możemy Wam zdradzić, że już snujemy plany na przyszły rok, wraz z wydawnictwem Mamania. Marzy nam się warsztat z udziałem pisarza i jego polskiej ilustratorki, Emilii Dziubak.
Dziękujemy także tłumaczce Hela Bremer oraz wydawnictwu Zakamarki za pomoc w organizacji spotkania.

Spotkanie zorganizowane w ramach Warszawskiego Weekendu Księgarń Kameralnych 2018.

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.