Trolle i olbrzymy!

ksiega-l-okladka29 maja 2022 r. zaprosiliśmy dzieci na premierę „Księgi Ludensona” Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Oklejak, z udziałem obu artystek.
Autorki przygotowały moc niespodzianek. A kto nie widział Marianny Oklejak w roli Olbrzymki, ten wiele stracił. Obie panie brawurowo przeczytały fragmenty książki, dzięki czemu mogliśmy poczuć się przez chwilę jak w teatrze. Marianna Oklejak ekspresowo narysowała nam straszną czarownicę i bazyliszka według instrukcji udzielonej przez dzieci.
Rozmawialiśmy także o supermocach książek – oprócz mocy wyobraźni, czytania, zabawy okazało się, że książki mają także moc wciągania, prawie jak trąba powietrzna.
Podczas warsztatów stworzyliśmy własne Księgi Zaklęć, z miejscem na mnóstwo skrytek, przepisów na mikstury, schowków na czarodziejskie pióra, a przede wszystkim na wklejenie niespodzianek od autorek. Na koniec oczywiście był czas na autografy, zdjęcia i zakulisowe rozmowy o tym, jak ważne są takie spotkania dla dzieci, rodziców i dla nas – księgarek. Tu można obejrzeć wideorelację.

troll

 

Projekt dofinansowano ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

Plakat wydarzenia:
trolle-j

 

 

 

 

 

 

 

 

mkidn_kolor

 

 

 

 

czas-dzieci

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi