Z Łukaszem Wierzbickim tropem Aleksandra Doby

17 kwietnia 2021 r. zaprosiliśmy młodych czytelników i ich rodziców na spotkanie online z Łukaszem Wierzbickim, autorem książek podróżniczo-przygodowych dla dzieci, opowiadaczem, podróżnikiem. Tematem spotkania była brawurowa przeprawa Aleksandra Doby przez Ocean Atlantycki, opisana w książce „Ocean to pikuś”.
ocean-f

.
Zajęcia w ramach projektu „Eskapady literackie. Warsztaty podróżnicze w księgarni Badet” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, pod patronatem medialnym portalu Czas Dzieci.

Aleksander Ludwik Doba – polski podróżnik, kajakarz, jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z z Afryki do Ameryki Południowej. Zmarł 22 lutego 2021 r. zdobywając najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro.

Łukasz Wierzbicki – jeden z czołowych współczesnych pisarzy dla dzieci, współzałożyciel Fundacji im. Kazimierza Nowaka, mistrz spotkań autorskich z młodymi czytelnikami, nie boi się inscenizacji, barwnych opowieści i wciągania widzów w opowiadaną historię.

TU można obejrzeć wideorelację z naszych zajęć. 

 

logo-mk-dn-i-sczas-dzieci

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.