Laboratorium ilustracji

 „Laboratorium ilustracji” to całoroczny cykl spotkań dla dzieci w Badecie Wilanów w 2017 r., dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem medialnym portalu Qlturka oraz kwartalnika RYMS. W ramach zajęć zaprosiliśmy dzieci do uczestnictwa w warsztatach ze znanymi i lubianymi polskimi ilustratorami. Spotkaliśmy się z artystami, którzy przybliżyli nam swoje metody pracy i dostarczyli pomysłów do własnych działań twórczych.
Cele cyklu:
  • promowanie literatury na najwyższym artystycznym poziomie
  • zachęcenie dzieci do samodzielnych poszukiwań plastycznych i  literackich,
  • rozwijanie artystycznych zainteresowań młodych odbiorców
  • promowanie odwiedzania księgarń jako formę wartościowego spędzania wolnego czasu. 
male-logo-qlturkaryms-logo
 logo

MINIONE WYDARZENIA

23.04 –  W PRACOWNI DANIELA DE LATOURA

23 kwietnia 2017 r. zaprosiliśmy dzieci na warsztaty z Danielem de Latourem, rysownikiem kosmonautów, krasnoludków, smoków, pająków, pociągów, a także skarpetek! Bohaterkami spotkania były właśnie skarpetki i premiera książki Justyny Bednarek „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”, z ilustracjami naszego gościa. Spotkanie w ramach WKK, czyli Weekendu Księgarń Kameralnych.
« 1 z 2 »

6.05 – SPOTKANIE Z KRYSTYNĄ LIPKĄ-SZTARBAŁŁO

6 maja 2017 r. w Badecie Ursynów odbyło się spotkanie z ilustratorką Krystyną Lipką-Sztarbałło. Podczas zajęć zapoznaliśmy się z książką „Łazienkowe pytania” i w zaskakujący sposób spojrzeliśmy na tematy związane z higieną. Odczytywaliśmy ilustracje; dowiedzieliśmy się, jakimi językami mówią, i dlaczego są tak ważne. Zaprojektowaliśmy również plakaty z hasłami nawiązującymi do książki, a na koniec zrobiliśmy wystawę dziecięcych prac.
9a1a6144

 

21.05 – W PRACOWNI EWY KOZYRY PAWLAK I PAWŁA PAWLAKA

21 maja 2017 r. zorganizowaliśmy warsztaty z niezwykłą parą ilustratorów: Ewą i Pawłem Pawlakami. Podejrzeliśmy ich warsztat pracy i wyczarowaliśmy własne prace w ich stylu.

 

28.05 – W PRACOWNI  ELŻBIETY WASIUCZYŃSKIEJ

28 maja 2017 r. zaprosiliśmy dzieci na warsztaty z Elżbietą Wasiuczyńską, autorką wizerunku Pana Kuleczki i jego dzieci, wielbicielką kotów, miękkich filców i połyskliwych paciorków. Wycinaliśmy, naklejaliśmy, bawiliśmy się kolorami, kształtami i fakturami.


17.09 – WARSZTATY Z MARIANNĄ OKLEJAK


17 września 2017 r. gościem Badeta  była Marianna Oklejak, ilustratorka serii książek o Basi oraz cyklu inspirowanego polskim folklorem. Pod okiem artystki uczyliśmy się robić wycinanki na wzór łowickich. Opanowaliśmy trudną sztukę wycinania kogutków, lalek, a na koniec zrobiliśmy kolaż z wyciętych arcydzieł i najciekawszych skrawków papieru.30.09 – WYPRAWA DO PUSZCZY Z TOMASZEM SAMOJLIKIEM


30 września 2017 r. gościem Badeta Wilanów był Tomasz Samojlik, doktor nauk przyrodniczych, zajmujący się ssakami Białowieskiego Parku Narodowego, autor komiksów „Ostatni żubr”, „Ryjówka przeznaczenia”, „Norka zagłady” i innych. Nasz gość z pasją opowiadał o zwierzętach zamieszkujących puszczę i zagrożonych gatunkach. Rozmawialiśmy m.in. o wpływie człowieka na środowisko naturalne i o wartości starych, zdawałoby się, że umarłych drzew dla funkcjonowania lasu. W takich drzewach właśnie tętni życie. Przedmiotem naszego zainteresowania były też oczywiście komiksy, w tym ulubiona saga o ryjówce Dobrzyku i książki naszego gościa. Uczyliśmy się rysować małe, duże i wielkie leśne stworzenia. Wiemy już, jak można narysować żubra, gdy potrafimy narysować ziemniaczki.

« 1 z 2 »8.10 – WARSZTATY Z AGNIESZKĄ ŻELEWSKĄ


8 października 2017  r. odwiedziła nas Agnieszka Żelewska, ilustratorka, mistrzyni pędzla i igły, wielbicielka kotów i ręcznie szytych zwierzątek. Podpatrzyliśmy warsztat twórczy artystki i  pracowaliśmy pod jej okiem, odkrywając urok koronek, muliny i kolorowych sznurków.
widlak-u-zelewskiej zelewska_wbadecie

 

22.10 – ANATOMIA PSZCZOŁY. WARSZTATY Z PIOTREM SOCHĄ

22 października 2017 r. gościliśmy  Badecie w Wilanowie Piotra Sochę, ilustratora znanego dziecięcym odbiorcom przede wszystkim jako twórca książki „Pszczoły”. Artysta opowiadał o fascynujących obyczajach tych owadów. Wyjaśniał, dlaczego pszczoły są takie ważne i ile pracy muszą włożyć w produkcję pysznego miodu. Nasz gość mówił także o pracy ilustratora. Oglądaliśmy jego prace plastyczne z dzieciństwa, a także pierwsze szkice pszczół robotnic, trutni i królowej, które nie zostały zamieszczone w książce. Podczas warsztatów plastycznych wspólnie rysowaliśmy portrety królowych pszczół, które potem dzieci ozdabiały „na bogato” brokatem, cekinami i kolorowymi papierami.
« 1 z 2 »

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.