Bałtyk nocą. Warsztaty dla dzieci

18 września 2021 r. warsztaty o mieszkańcach Bałtyku poprowadziła w Badecie Natalia Uryniuk, graficzka, ilustratorka i autorka książek dla dzieci. Podczas warsztatów plastycznych razem z dziećmi stworzyliśmy wielkoformatowe obrazy podwodnego świata, które można było oglądać w zaciemnionym miejscu podświetlone przez lampę UV. Każdy mógł przez chwilę podziwiać tajemnicze piękno podmorskich głębin.

Artystka stworzyła pierwszy międzynarodowy projekt edukacyjny o Morzu Bałtyckim, w ramach którego działa portal przetłumaczony na 9 języków – www.balticarium.com, napisała też książkę „Balticarium” wydaną przez WYtwórnię.
Tu można obejrzeć wideorelację z zajęć. Poniżej zamieszczamy zdjęcia.

 

balticarium-f
Zajęcia w ramach projektu „Eskapady literackie. Warsztaty podróżnicze w księgarni Badet” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, pod patronatem medialnym portalu Czas Dzieci.
logo-mk-dn-i-sczas-dzieci
To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.