Warsztaty międzykulturowe

25 listopada 2018 r. spotkaliśmy się w Badecie z Karimą Kanjo, Syryjką z polskimi korzeniami, która kilka lat temu opuściła rodzinne Aleppo i zamieszkała w Warszawie. Rozmawialiśmy o różnorodności, inności i o tym, że jakby wszyscy byli tacy sami, wierzyli w to samo, ubierali się tak samo i jedli identyczne potrawy to byłoby potwornie nudno. Była doskonała okazja, aby poznać symbole islamu, elementy strojów, i posłuchać, jak brzmi język arabski. Spróbowaliśmy napisać własne imiona po arabsku, a chętni mogli sobie zrobić specjalne zmywalne tatuaże henną.
Dziękujemy bardzo wszystkim przybyłym za otwartość i ciekawość. Mamy nadzieję, że wartości takie jak szacunek do drugiego człowieka i akceptacja różnorodności pójdą dalej w świat.

Inspiracją do zajęć była  książka „Modlitwa do morza” autorstwa Khalida Hosseini, z ilustracjami Dana Williamsa Całkowity dochód ze zbiórki przeprowadzonej podczas spotkania oraz ze sprzedaży książki „Modlitwa do morza” w wysokości 228,82 zł przekażemy na konto stowarzyszenia „Za Rzeką Krzną”, które prowadzi szkołę w Berezówce, w której zgodnie uczą się dzieci polskie i te, czekające na przyznanie statusu uchodźcy.

karima4 karima2

karima1

modlitwa-okladka

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.