Wyprawa do puszczy z Samojlikiem

30 września 2017 r. gościem Badeta Wilanów był Tomasz Samojlik, doktor nauk przyrodniczych, zajmujący się ssakami Białowieskiego Parku Narodowego, autor komiksów „Ostatni żubr”, „Ryjówka przeznaczenia”, „Norka zagłady” i innych.

Najbardziej wzruszyła nas reakcja dzieciaków na slajd, przedstawiający dziesiątki okładek książek naszego gościa. Rozległo się chóralne: „oooooch!” i szmer zachwytu. A potem jedno z dzieci zgłosiło się  z pytaniem z widowni: „Ale czy będzie można zaraz kupić te wszystkie książki?” I kto tu mówi, że w Polsce upadek czytelnictwa!

Nasz gość z pasją opowiadał o zwierzętach zamieszkujących puszczę i zagrożonych gatunkach. Rozmawialiśmy m.in. o wpływie człowieka na środowisko naturalne i o wartości starych, zdawałoby się, że umarłych drzew dla funkcjonowania lasu. W takich drzewach właśnie tętni życie. Przedmiotem naszego zainteresowania były też oczywiście komiksy, w tym ulubiona saga o ryjówce Dobrzyku i książki naszego gościa. Uczyliśmy się rysować małe, duże i wielkie leśne stworzenia. Wiemy już, jak można narysować żubra, gdy potrafimy narysować ziemniaczki.
Poniżej – obszerna fotorelacja!

« 1 z 2 »

 

Warsztaty zorganizowane w ramach cyklu „Laboratorium ilustracji”, dofinansowanego przez MKiDN, pod patronatem medialnym portalu Qlturka i kwartalnika Ryms.

logo

kulturka wsd

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.