Plakat Spoza kanonu

SPOZA KANONU WARSZTATY DLA GRUP
Zapraszamy klasy szkolne i grupy przedszkolne na kreatywne warsztaty artystyczno-literackie do księgarni Badet, w ramach projektu: „Spoza kanonu”.
To spotkania zajęcia literackie, które poprowadzą doświadczone edukatorki księgarni Badet. Warsztaty łączymy z zajęciami plastycznymi i różnymi formami zabaw inspirowanymi treścią książek. Celami projektu są: promowanie wartościowej literatury, kształtowanie zachowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, nawiązanie szerszej współpracy ze szkołami i przedszkolami w zakresie promocji czytelnictwa. Z tymi artystami można się umawiać na spotkania u nas: Łukasz Wierzbicki, Katarzyna Rygiel, Natalia Uryniuk, Joanna Olech, Daniel de Latour, Magdalena Wiśniewska, Anna Olej-Kobus, Robert Rynkowski.
Oferowane zajęcia prowadzimy w ramach projektu „Spoza kanonu. Cykl warsztatów literackich dla grup szkolnych i przedszkolnych”. Projekt dofinansowano ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Zapraszamy grupy od ok. 20 do maks. 40 osób. Rezerwacje terminów: tel. 22 499 37 17, ksiegarnia@badet.pl.
TEMATY SPOTKAŃ BEZ UDZIAŁU AUTORÓW: Z WIZYTĄ W HOGWARCIE
Przeczytamy fragmenty książek o Harrym Potterze i zaprosimy dzieci do udziału w lekcjach Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Odczytamy starożytne runy, przygotujemy magiczny eliksir, weźmiemy udział w lekcji zaklęć i zielarstwa. Zapraszamy dzieci z klas I-IV SP.
OTWIERAMY BIURO DETEKTYWISTYCZNE
Poznamy fragmenty wybranej książki z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka. Weźmiemy udział w sprawdzianie spostrzegawczości. Narysujemy portret pamięciowy przestępcy. Pobawimy się w przesłuchiwanie świadków i zdemaskujemy zbrodniarza. Będzie dużo śmiechu i zabaw angażujących różne zmysły. Zapraszamy dzieci z klas I-IV SP. 2
NIESAMOWITE PRZYGODY SKARPETEK
Przeczytamy wybrane opowiadanie z tomu „Niezwykłe przygody 10 skarpetek” Justyny Bednarek i zaprosimy dzieci na skarpetkowe warsztaty. Będziemy projektować skarpetkowych bohaterów, którzy wystąpią w teatrze cieni i odegrają całkiem nową przygodę. Zapraszamy starsze grupy przedszkolne oraz dzieci z klas 0-I SP.
PIKNIK Z KICIĄ KOCIĄ
Przeczytamy wybraną historię z serii o Kici Koci Anity Głowińskiej i zaprosimy dzieci na warsztaty malarskie. Przygotujemy też recyklingowe doniczki i zasiejemy zioła, które dzieci zabiorą ze sobą do przedszkola lub do domu. Zapraszamy grupy przedszkolne. Z

KOLOROWYM POTWOREM O EMOCJACH
Przeczytamy książkę „Kolorowy potwór” i razem z bohaterem nauczymy się nazywać swoje emocje: smutek, radość, złość, strach. Wykleimy buzie o minach wyrażających rozmaite uczucia i zrobimy gniotki pozwalające rozładować złość. Zapraszamy grupy przedszkolne. KOCHAMY DINOZAURY Przyjrzymy się bliżej prehistorycznym gadom, poznamy największych roślinożerców i najpotężniejszych drapieżników. Dowiemy się, czym zajmuje się paleontolog i co to są oolity i koprolity. Będziemy bawić się w poszukiwanie prehistorycznych kości i rekonstruować wygląd dinozaurów puszczając wodze fantazji. Zapraszamy grupy przedszkolne.

PRZYRODNICZA WYCIECZKA DO PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ Rozpoznamy zwierzęta zamieszkające Puszczę Białowieską. Pokonamy kreci tunel. Sprawdzimy, czy mamy uszy wyczulone jak ryś i czy jesteśmy zwinni jak wiewiórki. Będzie sporo zabaw ruchowych, pokaz slajdów z zagadkami i zwierzęce kalambury. Zapraszamy grupy przedszkolne.

mkidn_kolorczas-dzieci